در شرایطی که اهمیت مسائل و موضوعات عمدتا سیاسی و اقتصادی در سطح ملی، افکار عمومی را از توجه به مسائل و مشکلات در مقیاس محلی و زمینه های بروز آن دور نموده و مشارکت اجتماعی از سوی احزاب و گروه های سیاسی در حد حضور صرف در انتخابات تقلیل داده شده است و رسانه های محلی نیز به هر دلیلی از انجام رسالت خویش بازمانده اند؛ جمعی از متخصصین، اساتید و دانشجویان دانشگاه های شیراز از بهمن ماه سال 91 با هدف اصلاح امور شهر شیراز، به آسیب شناسی و بررسی امور شهری پرداختند. بدین ترتیب از اجتماع این افراد حول مسائل تخصصی و مشکلات موجود و تمرکز بر زمینه ها و بسترهای ایجاد آن و همچنین پژوهش های علمی مرتبط، گروه مطالعات شهری فاطر شکل گرفت.
گروه فاطر تا پاییز 99 بیش از 15 نشست تخصصی پیرامون مسائل و معضلات شهر شیراز و با حضور اساتید، صاحب نظران و مدیران اسبق و فعلی شهری برگزار نموده که شاخص ترین آن “اولین نشست شهرسازی اسلامی و چشم انداز شهر شیراز” در اسفندماه ۹۲ و نشست شهرسازی انسان گرا با همکاری دانشکده هنر و معماری دانشگاه شیراز در آذر ماه سال ۹۴ بوده است.
اصول پایه گروه مطالعات شهری فاطر منبعث از احکام الهی، اصول قانون اساسی، سیره امام راحل(ره) و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) است. این گروه به عنوان یک کانون تفکر مستقل و مردمی، دعوت به خیر و امر به معروف و نهی از منکر، آگاه سازی اجتماعی، نظارت مستمر بر مجموعه مدیریت شهری، بررسی و پیگیری مسائل و مشکلات شهری و مطالبه حقوق عامه را رسالت خود می داند و به دور از هر گونه وابستگی سیاسی و اقتصادی تاکنون در بازه های زمانی سه ماهه به ارزیابی مستمر عملکرد مدیریت شهری در قالب تدوین و انتشار بیانیه های تحلیلی فصلی پرداخته است. باشد که مورد رضای حق تعالی و توجه مردم شریف شیراز قرار گیرد. ان شاء الله

 

مشتاقانه منتظر نظرات، انتقادات و پیشنهادات شما هستیم

 

راه های ارتباطی:

ایمیل: Shahre.eslami@chmail.ir

Instagram.com/Fater_group

Telegram.me/Fater_group

 

علاقه مندان جهت اطلاع از برنامه های عمومی گروه مطالعات شهری فاطر می توانند تلفن همراه خود را به ایمیل گروه ارسال نمایند.