خانه / خبر / سوابق مدیریتی و اجرایی مسئولان به  اطلاع مردم برسد!

سوابق مدیریتی و اجرایی مسئولان به  اطلاع مردم برسد!

به گزارش گروه فاطر به نقل از شیرازه: محمد تقی تذروی در جلسه هفته گذشته شورای اسلامی شهر شیراز خطاب به استاندار فارس گفت: دانستن حق مسلم مردم است، مردم استان فارس انتظار دارند؛ افراد توانمند ، کارآمد و با تجربه و بدون در نظر گرفتن سلایق سیاسی و قومیتی انتخاب و به سمت های مدیریتی گمارده شوند.
تذروی افزود: این حق مردم است که بدانند مدیرانی که امروز در سطح شهر و استان قبول مسئولیت نموده اند دارای چه سابقه و چه پیشینه ای هستند؟ و چه خوب است که سوابق مدیریتی و اجرایی این عزیزان جهت اطلاع مردم در روزنامه های کثیرالانتشار چاپ گردد تا مردم یقین حاصل کنند که مدیران با تجربه و کارآمدی به کار گماشته شده اند و شرط اول و مهم ترین معیار انتخاب آنها همانا تخصص و کارآمدی بوده است.

گروه مطالعات شهری فاطر: جناب آقای تذروی یکی از اساسی ترین حقوق مردم یعنی دانستن و آگاهی را مورد تاکید قرار دادند اما ایشان اشاره ای به شفاف سازی و اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر شیراز و اقدامات اعضای شورا برای تخقق حقوق مردم نکردند.

چنانچه دانستن حق مردم است همچنانکه بارها مورد تاکید گروه مطالعات شهری فاطر بوده است، لازم است که موارد زیر به تفصیل منتشر گردد و به اطلاع عموم مردم رسانده شود:

  • انتشار صورت  جامع و تفصیلی هزینه و درآمد شش ماهه و سالانه شهرداری و شورای شهر.
  • پخش مستقیم جلسات شورا از طریق صدای مرکز فارس یا رادیو اینترنتی.
  • شفاف سازی کلیه وجوه سازمانی شورا، از اطلاعات کارکنان، اعضا تا مشاوران و…
  • ارائه گزارش دقیق و جزئی فعالیت کمیسیون ها و کلیه اعضا.
  • ارائه گزارش های مرتبط با سفرهای خارجی، مساعدت های مالی و … .
  • شفاف سازی روابط مالی و اقتصادی برخی از اعضای شورا و رفع شبهه وجود منافع فردی و نزدیکی با کانون های قدرت و ثروت در برخی موارد مرتبط با عملکرد و تصمیمات شورا.
  • انتشار به موقع و بلافاصله کلیه مصوبات همراه با مشخص شدن پیشنهاد دهنده طرح ها و یا لوایح، مستند نگاری کلیه مباحثه ها و اظهار نظرهای جلسات علنی و غیر علنی، آراء منفی یا مثبت اعضاء و …
  • تدوین نظام ارزیابی عملکرد اعضاء شورای اسلامی شهر، ارزیابی و سنجش عملکرد اعضا و کمسیون ها و انتشار امتیازات مکتسبه بر اساس ارزیابی عملکرد.

 

درباره گروه مطالعات شهری فاطر

همچنین ببینید

بیانیه تحلیلی شماره ۲۱ (دی ماه ۹۷ تا فروردین ۹۸)

باسمه تعالی بیانیه تحلیلی شماره ۲۱ ارزیابی عملکرد شورا و مدیریت شهری در سه ماهه …

یک دیدگاه

  1. ای ول همینجوری برید چپ و راستم نکنید . یا علی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.